PRINT

2015 Roster

No. Name Pos. Ht. Wt. Yr. Hometown (Prev School)
00 Pepe Barroso Silva GK 6-2 170 2 RFr. Madrid, Spain (British Council School) (Atlético de Madrid)
1 Juan Cervantes GK 5-11 180 6 RJr. Gardena, Calif. (Animo Leadership Charter HS) (LA Galaxy Youth Academy)
2 Javan Torre D 6-2 175 7 Sr. Santa Monica, Calif. (Crossroads HS) (Pateadores)
3 Michael Amick D 6-0 170 5 Jr. Sunnyvale, Calif. (The Harker School) (De Anza Force)
4 Grady Howe MF/D 5-10 175 7 Sr. Newport Beach, Calif. (Corona Del Mar HS) (LA Galaxy Youth Academy)
5 Chase Gasper D 6-0 180 3 So. Alexandria, Va. (Gonzaga College HS) (Bethesda-Olney Academy)
6 Jordan Vale MF 5-11 170 7 Sr. Auckland, New Zealand (Mount Albert Grammar School) (Waitakere United)
7 Felix Vobejda MF 5-8 155 5 Jr. Bielefeld, Germany (Kreisgymnasium Halle (Westfalen)) (VfL Osnabrück)
8 Willie Raygoza MF 5-8 150 5 Jr. South El Monte, Calif. (South El Monte HS) (LA Galaxy Youth Academy)
9 Abu Danladi F 5-10 170 3 So. Takoradi, Ghana (Dunn HS) (Santa Barbara Soccer Club)
10 Brian Iloski MF 5-7 150 5 Jr. Escondido, Calif. (San Pasqual HS) (LA Galaxy Youth Academy)
11 Larry Ndjock F 5-11 175 7 Sr. Berlin, Germany (Julius-Leber-Schule HS) (Hertha BSC Berlin)
12 Gage Zerboni F/MF 5-10 160 5 Jr. San Clemente, Calif. (San Clemente HS) (West Coast Fútbol Club)
13 Nico Gonzalez MF 5-9 150 6 RJr. Lodi, Calif. (Tokay HS) (San Juan)
14 William Cline MF 5-10 165 3 So. Irvine, Calif. (University HS) (Pateadores Academy)
15 Jackson Yueill MF 5-10 165 1 Fr. Bloomington, Minn. (Jefferson HS) (Minnesota Thunder Academy)
16 Christian Chavez F 5-11 170 3 So. Fontana, Calif. (A.B. Miller HS) (LA Galaxy Youth Academy)
17 Seyi Adekoya F 5-11 170 3 So. Seattle, Wash. (Lakeside School) (Seattle Sounders Academy)
18 Jose Hernandez MF 5-6 140 1 Fr. Casa Grande, Ariz. (Vista Grande HS) (Real Salt Lake Academy)
19 Blayne Martinez F 6-1 175 1 Fr. Dana Point, Calif. (San Clemente HS) (Pateadores Academy)
20 Erik Holt D 6-1 185 1 Fr. San Diego, Calif. (Vista Grande HS) (Real Salt Lake Academy)
21 Kingsley Firth F/MF 6-0 180 1 Fr. George Town, Grand Cayman (IMG Academy) (Southampton Academy)
22 Stephen Payne F/MF 5-10 155 1 Fr. Riverside, Calif. (Lake Forest HS) (Chicago Magic Academy)
23 Kike Poleo MF 5-6 140 1 Fr. Miami, Fla. (Gulliver Prep) (Kendall SC Academy)
24 Nathan Smith D 5-10 165 5 Jr. Clovis, Calif. (Buchanon HS) (California Odyssey)
25 Joab Santoyo MF 5-10 165 2 RFr. Chino Hills, Calif. (A.B. Miller HS) (Arsenal FC Academy)
26 Tobi Henneke MF 5-8 155 1 Fr. Munich, Germany (Theodolinden-Gymnasium) (TSV 1860 Munich)
27 Abdullah Adam F 6-1 175 5 Jr. Accra, Ghana (Lamar HS) (Albion Hurricanes)
28 Matthew Powell MF 6-1 175 1 Fr. Castro Valley, Calif. (Bishop O'Dowd HS) (DeAnza Force Academy)
29 DJ Villegas F 5-6 145 1 Fr. Sacramento, Calif. (Da Vinci Charter) (DeAnza Force Academy)
30 Edgar Contreras D 6-0 185 8 RSr. Lamont, Calif. (Arvin HS)
32 Dakota Havlick GK 6-1 170 1 Fr. Murrieta, Calif. (Murrieta Valley HS) (LA Galaxy Academy)
33 Cole Martinez GK 5-11 175 1 Fr. Dana Point, Calif. (San Clemente HS) (Pateadores Academy)
34 Robert Knights F 5-10 160 1 Fr. Irvine, Calif. (Northwoods HS) (LA Galaxy Academy)
99 Malcolm Jones D 5-10 160 1 Fr. Chino Hills, Calif. (Ayala HS) (LA Galaxy Academy)